Od čtvrtka 23. září byla v terénu vyznačena Sokolská stezka, která vedla od Sokolovny, přes Farářství a Liščími doly zpět. Stezku mohl absolvovat každý, kdo sledoval sokolské symboly na barevných lístečcích. Ve vitríně u Sokolovny byla také umístněna mapa, která mohla v orientaci účastníkům pomoci. 

Sokolská stezka

Ve čtvrtek 30.9. vyrazily starší žákyně se svou cvičitelkou Jitkou Šimkovou v rámci projektu Sokol spolu v pohybu vlakem do Litic nad Orlicí. Po cestě podél řeky Divoké Orlice si opekly vuřty, jablka i pečivo na ohni. Domů do Potštejna dorazily až za tmy a slíbily si, že opět společný výlet zopakují. 

Litice

Na konci září se zájemci z řad mladšího i staršího žactva utkali ve Víceboji Pod lipami.  Všichni si mohli pod vedením cvičitelek vyzkoušet některé disciplíny Sokolského odznaku zdatnosti. Ačkoliv nám počasí úplně nepřálo, gratulujeme všem, kteří nechtěli sedět doma a přišli vyzkoušet svoje dovednosti - driblink mezi kužely, chůzi poslepu, pavoučí test či skoky přes švihadlo. Na všechny čekaly nejen diplomy, ale také odměny!

        Víceboj 2   Víceboj

Poslední zářijová středa byla pro předškoláčky a prvňáčky trochu neobvyklá. V rámci svého cvičení se setkali se sokolíkem Pepíkem, který je po celou dobu poctivě pozoroval a hodnotil jejich úspěchy. Děti trénovaly jízdu na koloběžkách dle vyznačené trasy, projížděly slalomem mezi kuželkami, odhazovaly předměty za jízdy a snažily se trefit na určený cíl. Nakonec si mohly potřást křídlem se sokolíkem Pepíkem, obdržely diplom a dostaly drobné odměny v rámci akce Sokol spolu v pohybu. 

Koloběžkovaná 2

 V sobotu 25.září jsme se vydali na Noční výšlap. V 18:00 jsme se sešli před Sokolovnou, rozdali si světelné tyčinky a čelovky. Poté jsme vyrazili za cvičitelkou Martou Balousovou vstříc nočnímu dobrodružství. 

            Noční před Sokolovnou   IMG 20210925 WA0004 nnn